Valitse sijaintisi

Black Crows Camox Freebird 25/26

Tätä tuotetta ei ole varastossa

Tätä tuotetta ei ole tällä hetkellä varastossa tai se on poistunut myynnistä. Ota yhteyttä asiakaspalveluumme muuta vaihtoehtoa tai toimitusarviota varten.
Asiakaspalveluun
Showroom pick code QR

Showroom pick code

Scan with the pick app

Ominaisuudet

Taso

Aloittelija
Hieman edistynyt
Edistynyt
Erittäin edistynyt
Asiantuntija

Luonne

Soft & Playful
←
•
→
Stiff & Aggressive

Käännökset

Short
Medium
Long
Tärkeät tiedot
Kausi 2025-2026
Tasoinen Hieman edistynyt, Edistynyt, Erittäin edistynyt
Radius 17m @ 178
Suksien mitat 136-95-116

Lyhyesti

Black Crows Camox Freebird on helppokäyttöinen ja tehokas hiihtourheilun monitoimisuksi, joka on tunnettu anteeksiantavuudestaan ja leikkisyydestään. Leikkisän, freestyle-peräisen DNA:n ansiosta Camox Freebirdiä on helppo hiihtää sekalaisissa olosuhteissa, ja sen pitkä tehokas reuna antaa sille hyvän vakauden ja ison pidon kovassa vauhdissa. Täydellinen retkisuksi luovuuteen kaikenlaisissa maastoissa!

Yksityiskohtaisesti

Rocker Camber Pieni nousu

Sukset, joissa on rokkeri kärjessä, camber keskellä ja pieni nousu perässä, ovat erittäin monipuoliset. Suksi on helppo kääntää, ja jalkaterän alla oleva camber antaa sukselle pitoa kovemmallakin lumella. Häntä on hieman koholla, mutta se ei ole kuin täysi rokkari. Näin saadaan tasapainoinen yhdistelmä helppoa kääntymistä ja carvingia vakaudesta tinkimättä.

Woodcore
Ydin koostuu erityisesti valituista puulajeista, jotka laminoidaan eri koostumuksilla kiinteäksi ytimeksi. Tämä antaa suunnittelijoille mahdollisuuden hallita kaikkia suksen ominaisuuksia.

Hiili
Ytimeen on lisätty hiiltä vahvistukseksi. Hiili on kevyttä, vahvaa ja kestävää.

Titanal-sidontalevy
Sitojan alla oleva Titanal-levy takaa kiinnitysalustan kestävyyden ja sitojan välittömän kiinnityksen sukseen.

Sivuseinärakenne
PU-kerros, joka tiivistää suksen kerroksellisen rakenteen sivulla ja lisää lujuutta. Sivuseinärakenteiset sukset ovat yleensä vakaammat vauhdissa, vilkkaammat ja kestävämmät.


Tämän tuotteen kuvaus on käännetty automaattisesti. Klikkaa tästä näyttääksesi alkuperäisen tekstin.

Tekniset tiedot

Tour 136 95 116
Tekninen

Ominaispiirteet

  1. Tour
    Shape

    Tour

    The shape of a touring ski is designed to balance efficient uphill travel with downhill performance. It remains agile and relatively lightweight, while providing enough flotation for softer snow conditions.

  2. Keskitaso
    Flex

    Keskitaso

    Offers a good balance between easy flexing and sufficient support. This keeps the ski accessible at a relaxed pace while providing more stability and control as speed and load increase.

  3. Medium
    Radius

    Medium

    With a radius of 17m @ 178, this ski offers a good balance between easy turn initiation and stability at speed. It feels predictable in short to medium-length turns and remains stable as the pace increases.

Kokotaulukko

Technical Details Black Crows Camox Freebird
Size157.1164.3171.1178.4183.4188.2
Tip width(mm)132134134136136136
Waist width(mm)959595959595
Tail width(mm)111112113114115116
Radius - Sidecut(m)171717171717
Weight per ski(g)127513501425147515501650