SUMMER Sale | 10 % Lisäalennus | Koodi: SUMMER10
Ladataan...

Black Crows Navis Freebird 24/25

19%
Vain %1 jäljellä
Alkaen 729,00 € Regular Price 899,95 €
Sisältää ALV:n

Minkä pituinen suksi

Tarvitsemasi suksen pituus riippuu tasostasi, painostasi, pituudestasi, suksityypistäsi ja henkilökohtaisista mieltymyksistäsi.

Alla oleva taulukko on ohje, jonka avulla voit määrittää oikean pituisen suksen suksityypin ja tason mukaan.

Lisätietoja
Suksien mitat 138-102-119
Radius 19m @ 179

Nopea yleiskatsaus

Tämän tuotteen kuvaus on käännetty automaattisesti. Klikkaa tästä näyttääksesi alkuperäisen tekstin.

Black Crows Navis on ikoninen seikkailusuksi, joka on tarkoitettu kaikenlaiseen maastoon. Sen 102 mm:n vyötärö ja progressiivinen eturokkeri tarjoavat hienon tasapainon nosteelle, hiihtokyvylle ja vakaalle kyydille. Navis Freebird on rakennettu sekä pitkiin matkoihin että jokapäiväisiin etsintöihin. Tämä suksi on erittäin monipuolinen ja tarjoaa täydellisen tasapainon hiihdettävyyden ja keveyden välillä.

Yksityiskohdat

Rocker Camber Small Rise
Sukset, joiden kärki on rokkeri, keskiosa camber ja häntäosa hieman nouseva, ovat erittäin monipuoliset. Suksi on helppo kääntää, ja jalkaterän alla oleva camber antaa sukselle pitoa kovemmallakin lumella. Häntä on hieman koholla, mutta se ei ole kuin täysi rokkeri. Näin saadaan tasapainoinen yhdistelmä helppoa kääntymistä ja carvingia vakaudesta tinkimättä.

Woodcore
Ydin koostuu erityisesti valituista puulajeista, jotka laminoidaan eri koostumuksilla kiinteäksi ytimeksi. Tämä antaa suunnittelijoille mahdollisuuden hallita kaikkia suksen ominaisuuksia.

Hiili
Ytimeen on lisätty hiiltä vahvistukseksi. Hiili on kevyttä, vahvaa ja kestävää.

Lasikuitu
Tarjoaa räätälöidyn taivutuksen, jolla on suurempi vääntökestävyys ja vakaus.

Titaanisidoslevy
Titanal-levy sidoksen alla takaa kiinnitysalustan kestävyyden ja sidoksen välittömän kiinnityksen sukseen.

Sivuseinärakenne
PU-kerros, joka tiivistää suksen kerroksellisen rakenteen sivulla ja lisää lujuutta. Sivuseinärakenteiset sukset ovat yleensä vakaammat vauhdissa, vilkkaammat ja kestävämmät.


Technical Details Black Crows Navis Freebird
Size167.1173.4179.1185.8
Tip width(mm)136138138139
Waist width(mm)102102102102
Tail width(mm)116118119120
Radius - Sidecut(m)18191919
Weight per ski(g)1550162517001775