Ladataan...

Blizzard Hustle 9 23/24

50%
Vain %1 jäljellä
Alkaen 325,00 € Regular Price 649,95 €
50%
Sisältää ALV:n

Minkä pituinen suksi

Tarvitsemasi suksen pituus riippuu tasostasi, painostasi, pituudestasi, suksityypistäsi ja henkilökohtaisista mieltymyksistäsi.

Alla oleva taulukko on ohje, jonka avulla voit määrittää oikean pituisen suksen suksityypin ja tason mukaan.

Lisätietoja
Suksien mitat 128-94-117
Radius 17m @ 180cm

Nopea yleiskatsaus

Tämän tuotteen kuvaus on käännetty automaattisesti. Klikkaa tästä näyttääksesi alkuperäisen tekstin.

Kevyet ylämäessä ja uskomattoman vakaat alamäessä, Blizzard Hustle -sukset ovat täällä kuromassa umpeen kuilua kevyiden Zero G -matkasuksien ja vankkojen Rustler Freeride -suksien välillä. TrueBlend Free Woodcore -ydinmateriaalin ja Carbon-tuen ansiosta suksi on kostea, vakaa ja kevyt. Blizzard Hustle ei tee kompromisseja missään vaiheessa suksikokemusta. Ota Blizzard Hustle 9, jos haluat tehokkaan retkisuksen tai kevyen all-mountain-suksen.

Yksityiskohdat

Rocker Camber Small Rise
Sukset, joiden kärki on rokkeri, keskiosa camber ja häntäosa hieman nouseva, ovat erittäin monipuoliset. Suksi on helppo kääntää, ja jalkaterän alla oleva camber antaa sukselle pitoa kovemmallakin lumella. Häntä on hieman koholla, mutta se ei ole kuin täysi rokkeri. Näin saadaan tasapainoinen yhdistelmä helppoa kääntymistä ja carvingia vakaudesta tinkimättä.


Freeride Backcountry -rakenne


Trueblend Free Woodcore
Trueblend Free Woodcore sijoittaa erityisesti kolme eri tiheyttä puuta yhteen muodostaakseen puunrungon, joka on erityisesti suunniteltu optimoimaan suksen taipuma ja antamaan tasaisen ja tasapainoisen tuntuman. Tämä eri puutiheyksien sekoittaminen luo kolme erillistä joustovyöhykettä; pehmeämpi joustovyöhyke kärjen ja hännän alueella, joka helpottaa käännöksen aloittamista ja irrottamista, keskikokoinen joustovyöhyke sidoksen edessä ja takana, joka auttaa antamaan itseluottamusta ja hallintaa, ja jäykempi joustovyöhyke keskellä, sidoksen alla, joka takaa täydellisen reunapidon ja vakauden. Trueblend woodcores on suunniteltu tarjoamaan juuri oikean määrän sitä, mitä tarvitset, suorituskykyä, hallintaa ja itseluottamusta, jotta voit tehdä mitä haluat, milloin haluat, missä tahansa vuoristossa.


Carbon D.R.T.
"Dynamic Release Technology" on dynaaminen energian vapautumisteknologia freeride/backcountry-suksien luokkaan. D.R.T. yhdistää hiilikuitua ja lasikuitua antaakseen sinulle paremman tuen, suuremman itseluottamuksen ja paremman suorituskyvyn tinkimättä hauskuudesta.

Hiilikuidun lujuus ja keveys takaavat:
- kevyen vaimennuksen
- vakauden ja hallinnan"


Sivuseinän rakenne
PU-kerros, joka tiivistää suksen kerroksellisen rakenteen sivulla ja lisää lujuutta. Sivuseinärakenteiset sukset ovat yleensä vakaammat vauhdissa, vilkkaammat ja kestävämmät.

Technical Details Blizzard Hustle 9

Size157164172180188
Tip width(mm)123124124.5127.5128
Waist width(mm)9292929494
Tail width(mm)113114114.5117117.5
Radius - Sidecut(m)131415.51718.5
Weight per ski(g)13701520165018001860