Valitse sijaintisi

DPS Pagoda 100 RP Dreamtime 22/23

Tätä tuotetta ei ole varastossa

Tätä tuotetta ei ole tällä hetkellä varastossa tai se on poistunut myynnistä. Ota yhteyttä asiakaspalveluumme muuta vaihtoehtoa tai toimitusarviota varten.
Asiakaspalveluun
Showroom pick code QR

Showroom pick code

Scan with the pick app

Ominaisuudet

Taso

Aloittelija
Hieman edistynyt
Edistynyt
Erittäin edistynyt
Asiantuntija

Luonne

Soft & Playful
←
•
→
Stiff & Aggressive

Käännökset

Short
Medium
Long
Tärkeät tiedot
Kausi 2022-2023
Tasoinen Hieman edistynyt, Edistynyt, Erittäin edistynyt
Radius 15m
Suksien mitat 132-100-117

Lyhyesti

Yksityiskohtaisesti

DPS RP muoto

DPS RP -hiihtomuoto on leikkisä ja monipuolinen lyhyen säteen ja leikkisien rokkien hienostuneen yhdistelmän ansiosta.


DPS Pagoda

Viidentoista vuoden hiilisuksien hienosäädön jälkeen Pagoda on DPS:n uusi standardi. Kolmen puulajin ja kahden hiilikerroksen yhdistelmä vaakasuoraan kerroksellisessa ytimessä luo ainutlaatuisen yhdistelmän poppia ja vaimennusta pienellä painolla.


DPS Alumiininen takakisko

Suoraan suksen ytimeen liitetty alumiininen insertti tarjoaa lisävahvistusta ja kiipeilynahan helppokäyttöisyyttä.


Tämän tuotteen kuvaus on käännetty automaattisesti. Klikkaa tästä näyttääksesi alkuperäisen tekstin.

Tekniset tiedot

All mountain 132 100 117
Tip & Tail Rocker
Tekninen

Ominaispiirteet

  1. All mountain
    Shape

    All mountain

    The shape of an All Mountain ski is designed for versatile use both on and off the piste. It provides more support in soft and variable snow than a typical piste ski, while remaining agile and precise enough for use on groomed slopes.

  2. Tip & Tail Rocker
    Profiili

    Tip & Tail Rocker

    A Tip & Tail Rocker profile has an earlier-rising tip and tail with camber underfoot. This makes the ski easier to turn and increases versatility in soft and variable snow.

  3. Keskitaso
    Flex

    Keskitaso

    Offers a good balance between easy flexing and sufficient support. This keeps the ski accessible at a relaxed pace while providing more stability and control as speed and load increase.

  4. Medium
    Radius

    Medium

    With a radius of 15m, this ski offers a good balance between easy turn initiation and stability at speed. It feels predictable in short to medium-length turns and remains stable as the pace increases.

Kokotaulukko

Technical Specifications DPS Pagoda 100 RP

ModelDPS Pagoda 100 RP
Size153163171179184189
Tip width(mm)129130131132133134
Waist width(mm)100100100100100100
Tail width(mm)114115116117118119
Radius - Sidecut(m)151515151515
Weight per ski(g)149016051760180518802000