Ladataan...

K2 Wayback 84 22/23

45%
Vain %1 jäljellä
Alkaen 236,47 € Regular Price 429,95 €
45%
Sisältää ALV:n

Minkä pituinen suksi

Tarvitsemasi suksen pituus riippuu tasostasi, painostasi, pituudestasi, suksityypistäsi ja henkilökohtaisista mieltymyksistäsi.

Alla oleva taulukko on ohje, jonka avulla voit määrittää oikean pituisen suksen suksityypin ja tason mukaan.

Lisätietoja
Suksien mitat 118-84-106
Radius 20m @ 174 cm

Nopea yleiskatsaus

Tämän tuotteen kuvaus on käännetty automaattisesti. Klikkaa tästä näyttääksesi alkuperäisen tekstin.

K2 Wayback 82:n avulla voit ottaa ensimmäiset askeleesi maastossa rikkomatta pankkia. Siinä on kaikki kuuluisat Wayback-hiihto-ominaisuudet ja sen ominaisuudet lukuun ottamatta hiiltä ja siihen liittyvää hintalappua.

Yksityiskohdat

Rocker Camber Pieni nousu

Sukset, joissa on rokkeri kärjessä, camber keskellä ja pieni nousu perässä, ovat erittäin monipuoliset. Suksi on helppo kääntää, ja jalkaterän alla oleva camber antaa sukselle pitoa kovemmallakin lumella. Häntä on hieman koholla, mutta se ei ole kuin täysi rokkari. Näin saadaan tasapainoinen yhdistelmä helppoa kääntymistä ja carvingia vakaudesta tinkimättä.


Woodcore
Ydin koostuu erityisesti valituista puulajeista, jotka laminoidaan eri koostumuksilla kiinteäksi ytimeksi. Tämä antaa suunnittelijoille mahdollisuuden hallita kaikkia suksen ominaisuuksia.


Hydrofobinen pintalevy
Hydrofobinen, lunta hylkivä pintamateriaali, joka auttaa estämään lumen kertymistä

Sivuseinärakenne
PU-kerros, joka tiivistää kerroksellisen suksirakenteen sivulta ja lisää lujuutta. Sivuseinärakenteiset sukset ovat yleensä vakaammat vauhdissa, vilkkaammat ja kestävämmät.

Technical Details K2 Wayback 84
Size146153160167174
Tip width(mm)118118118118118
Waist width(mm)8484848484
Tail width(mm)106106106106106
Radius - Sidecut(m)13.214.716.317.819.8
Weight per ski(g)1124116812121287