Ladataan...

Ogso Cosmique 90 22/23

40%
Vain %1 jäljellä
Alkaen 465,00 € Regular Price 775,00 €
40%
Sisältää ALV:n

Minkä pituinen suksi

Tarvitsemasi suksen pituus riippuu tasostasi, painostasi, pituudestasi, suksityypistäsi ja henkilökohtaisista mieltymyksistäsi.

Alla oleva taulukko on ohje, jonka avulla voit määrittää oikean pituisen suksen suksityypin ja tason mukaan.

Lisätietoja
Suksien mitat 128-95-113
Radius 18m @ 176

Yksityiskohdat

Tämän tuotteen kuvaus on käännetty automaattisesti. Klikkaa tästä näyttääksesi alkuperäisen tekstin.

Rocker Camber Rocker
Suksi on helppo kääntää sekä kärjen että hännän nousun ansiosta. Jalan alla olevan camberin ansiosta suksen vyötärö antaa pitoa kovemmallakin lumella. Tämäntyyppisellä profiililla varustettuja suksia hiihdetään mieluiten keskitetystä asennosta...

Woodcore
Ydin koostuu erityisesti valituista puulajeista, jotka laminoidaan eri koostumuksilla kiinteäksi ytimeksi. Tämä antaa suunnittelijoille mahdollisuuden hallita kaikkia suksen ominaisuuksia.

Carbon
Ytimeen on lisätty hiiltä vahvistukseksi. Hiili on kevyttä, vahvaa ja kestävää.

Lasikuitu
Tarjoaa räätälöidyn taipuisuuden, jossa on lisääntynyt vääntökestävyys ja vakaus.

Sivuseinärakenne
PU-kerros, joka tiivistää suksen kerroksellisen rakenteen sivulla ja lisää lujuutta. Sivuseinärakenteiset sukset ovat yleensä vakaammat vauhdissa, vilkkaammat ja kestävämmät.

Technical Details Ogso Cosmique 90
Size160168176184192
Tip width(mm)120124128132135
Waist width(mm)91939598100
Tail width(mm)107110113116118
Radius - Sidecut(m)1617182022
Weight per ski(g)12001300140015001600