SUMMER Sale | 10 % Lisäalennus | Koodi: SUMMER10
Ladataan...

Armada Locator 96 23/24

33%
Vain %1 jäljellä
Alkaen 499,00 € Regular Price 749,95 €
33%
Sisältää ALV:n

Minkä pituinen suksi

Tarvitsemasi suksen pituus riippuu tasostasi, painostasi, pituudestasi, suksityypistäsi ja henkilökohtaisista mieltymyksistäsi.

Alla oleva taulukko on ohje, jonka avulla voit määrittää oikean pituisen suksen suksityypin ja tason mukaan.

Lisätietoja
Suksien mitat 128-96-118
Radius 22m @ 185cm

Nopea yleiskatsaus

Tämän tuotteen kuvaus on käännetty automaattisesti. Klikkaa tästä näyttääksesi alkuperäisen tekstin.

Armada Locator 96 on monipuolinen retkisuksi ja varma suorittaja. Se tarjoaa reunapidon ja luotettavan vakauden putoamattomilla alueilla ja riittävän kelluvuuden keväisessä maississa ja odottamattomassa sankarilumessa. Vaativiin laskuihin korkeilla huipuilla tai jokapäiväiseen retkisukellukseen Locator 96 on täydellinen kumppani.

Yksityiskohdat

Rocker Camber Pieni nousu

Sukset, joissa on rokkeri kärjessä, camber keskellä ja pieni nousu perässä, ovat erittäin monipuoliset. Suksi on helppo kääntää, ja jalkaterän alla oleva camber antaa sukselle pitoa kovemmallakin lumella. Häntä on hieman koholla, mutta se ei ole kuin täysi rokkari. Näin saadaan tasapainoinen yhdistelmä helppoa kääntymistä ja carvingia vakaudesta tinkimättä.

Caruba Core
Kevyt Caruba-puusta valmistettu ydin antaa erittäin alhaisen painon, mutta säilyttää tarvittavan iskunvaimennuksen ja voiman laskussa.

Carbon
Ytimeen on lisätty hiiltä vahvistukseksi. Hiili on kevyttä, vahvaa ja kestävää.

Titanal-sidontalevy
Sitojan alla oleva Titanal-levy takaa kiinnitysalustan kestävyyden ja sitojan välittömän kiinnityksen sukseen.

Kevyt Edge 1.7
Vahva teräsreuna, joka on mukautettu suksityyppiin. Impact Edge 1.7 on kevyt ja vaikuttaa suksiin minimaalisesti.

Sivuseinärakenne
PU-kerros, joka tiivistää kerroksellisen suksirakenteen sivulla ja lisää lujuutta. Sukset, joissa on sivuseinärakenne, ovat yleensä vakaammat vauhdissa, vilkkaammat ja kestävämmät.

Technical Details Armada Locator 96

Size157164171178185
Tip width(mm)124125126127128
Waist width(mm)9696969696
Tail width(mm)114115116117118
Radius - Sidecut(m)1819202122
Weight per ski(g)11251300132513501475