Ladataan...

Black Crows Serpo 23/24

16%
Vain %1 jäljellä
Alkaen 699,00 € Regular Price 829,95 €
Sisältää ALV:n

Minkä pituinen suksi

Tarvitsemasi suksen pituus riippuu tasostasi, painostasi, pituudestasi, suksityypistäsi ja henkilökohtaisista mieltymyksistäsi.

Alla oleva taulukko on ohje, jonka avulla voit määrittää oikean pituisen suksen suksityypin ja tason mukaan.

Lisätietoja
Suksien mitat 131-93-115
Radius 20m @ 180.1cm

Nopea yleiskatsaus

Tämän tuotteen kuvaus on käännetty automaattisesti. Klikkaa tästä näyttääksesi alkuperäisen tekstin.

Black Crows Serpo on eloisa suksi, jolla voit carvingata rinteessä ja puskea vähän lunta rinteiden ulkopuolella. Suksi on 93 mm:n pohjallaan hyvä carveri, joka todella haluaa leikkiä maastossa. Serpossa on suvaitsevainen flex, mutta siinä on myös suora vaste pitoa ja vakautta antavan titaanikerroksen ansiosta. Kaiken tämän ansiosta se osoittaa, että suorituskyvyn ei tarvitse pyyhkiä pois pelistä saatavaa nautintoa.

Yksityiskohdat

Rocker Camber Small Rise
Sukset, joiden kärki on rokkeri, keskellä camber ja hännässä pieni nousu, ovat erittäin monipuoliset. Suksi on helppo kääntää, ja jalkaterän alla oleva camber antaa sukselle pitoa kovemmallakin lumella. Häntä on hieman koholla, mutta se ei ole kuin täysi rokkeri. Näin saadaan tasapainoinen yhdistelmä helppoa kääntymistä ja carvingia vakaudesta tinkimättä.

Woodcore
Ydin koostuu erityisesti valituista puulajeista, jotka laminoidaan eri koostumuksilla kiinteäksi ytimeksi. Tämä antaa suunnittelijoille mahdollisuuden hallita kaikkia suksen ominaisuuksia.

Titanal
Pääasiassa alumiinista koostuva komposiittimetalli, joka tunnetaan vääntöjäykkyydestään ja kestävyydestään. Titanal-kerroksen lisääminen suksen rakenteeseen lisää nopeusvakautta, lujuutta ja vaimennusta.

Lasikuitu
Tarjoaa räätälöidyn taipuisuuden ja lisää vääntökestävyyttä ja vakautta.

Cap-rakenne
Cap-rakenteisessa suksessa on yläpohja, joka ulottuu suksen reunan yli teräsreunaan asti. Cap-rakenteiset sukset ovat yleensä kevyet, taloudellisemmat ja suojaavat hyvin päällyslevyä vaurioilta.

Sivuseinärakenne
PU-kerros, joka tiivistää kerroksellisen suksirakenteen sivulla ja lisää lujuutta. Sivuseinärakenteiset sukset ovat yleensä vakaammat vauhdissa, vilkkaammat ja kestävämmät.

Technical Details Black Crows Serpo
Size168.2174.1180.1186.3
Tip width(mm)129131131132
Waist width(mm)93939393
Tail width(mm)113115115115
Radius - Sidecut(m)20202020
Weight per ski(g)1725175018252000