Stock Clearance | Jopa 60% alennus viime kauden suksista, lumilaudoista ja splitlaudoista
Valitse sijaintisi

Blizzard Rustler 11 24/25

Tätä tuotetta ei ole varastossa

Tätä tuotetta ei ole tällä hetkellä varastossa tai se on poistunut myynnistä. Ota yhteyttä asiakaspalveluumme muuta vaihtoehtoa tai toimitusarviota varten.
Asiakaspalveluun
Showroom pick code QR

Showroom pick code

Scan with the pick app

Ominaisuudet

Taso

Aloittelija
Hieman edistynyt
Edistynyt
Erittäin edistynyt
Asiantuntija

Luonne

Soft & Playful
←
•
→
Stiff & Aggressive

Käännökset

Short
Medium
Long

Grip

Low
←
•
→
High

Lumiolosuhteet

Soft
←
•
→
Hard
Tärkeät tiedot
Kausi 2024-2025
Tasoinen Erittäin edistynyt, Asiantuntija
Radius 21m @ 186cm
Suksien mitat 142-114-132

Lyhyesti

Blizzard Rustler 11 on suorituskykyinen freeride-suksi, joka selviytyy haastavimmastakin maastosta helposti. Vyötäröleveytensä 112 mm:n ansiosta se on Rustler-sarjan levein suksi ja tarjoaa maksimaalisen kelluvuuden syvässä lumessa. Suksessa on hiilikuidulla vahvistettu puuydin, joka lisää lujuutta ja vakautta. Suksen profiilin ansiosta suksi on monipuolinen ja helposti ohjattava. Ti-vahvistuksen ansiosta suksi myös maksimoi voimansiirron ja tarkkuuden. Kaiken kaikkiaan Blizzard Rustler 11 -hiihto on erinomainen valinta kokeneille hiihtäjille, jotka haluavat tehokkaan ja suorituskykyisen suksen, joka selviytyy missä tahansa maastossa, syvästä puuterista jyrkkiin rinteisiin ja kaikkeen siltä väliltä.

Yksityiskohtaisesti

Rocker Camber Rocker
Suksi on helppo kääntää sekä kärjen että hännän nousun ansiosta. Jalan alla olevan camberin ansiosta suksen vyötärö antaa pitoa kovemmallakin lumella. Tämäntyyppisellä profiililla varustettuja suksia hiihdetään mieluiten keskitetystä asennosta...


Freeride-rakenne


Trueblend Free Woodcore
Trueblend Free Woodcore sijoittaa erityisesti kolme eri puutiheyttä yhteen muodostaakseen puunrungon, joka on erityisesti suunniteltu optimoimaan suksen taipuma ja antamaan tasaisen ja tasapainoisen tuntuman. Tämä eri puutiheyksien sekoittaminen luo kolme erillistä joustovyöhykettä; pehmeämpi joustovyöhyke kärjen ja hännän alueella, joka helpottaa käännöksen aloittamista ja irrottamista, keskikokoinen joustovyöhyke sidoksen edessä ja takana, joka auttaa antamaan itseluottamusta ja hallintaa, ja jäykempi joustovyöhyke keskellä, sidoksen alla, joka takaa täydellisen reunapidon ja vakauden. Trueblend woodcores on suunniteltu tarjoamaan juuri oikean määrän sitä, mitä tarvitset, suorituskykyä, hallintaa ja itseluottamusta, jotta voit tehdä mitä haluat, milloin haluat, missä tahansa vuoristossa.


FluxForm

Blizzardin FluxForm-rakenne on kapeneva kärjissä hyvän kelluvuuden takaamiseksi ja leveämpi perässä ja leveämpi perässä, mikä antaa enemmän tukea nopeissa käännöksissä puuterissa ja suurissa laskuissa. Kaksi Titanal-kappaletta on muotoiltu siten, että suksi on jalan alla kostea ja vakaa, mutta vääntöpehmeä ja leikkisä kärjessä ja hännässä. FluxForm on mitoitettu erityisesti kullekin mallille.


Sivuseinärakenne
PU-kerros, joka tiivistää kerroksellisen suksirakenteen sivulla ja lisää lujuutta. Sivuseinärakenteiset sukset ovat yleensä vakaammat vauhdissa, eloisammat ja kestävämmät.

Tämän tuotteen kuvaus on käännetty automaattisesti. Klikkaa tästä näyttääksesi alkuperäisen tekstin.

Tekniset tiedot

Freeride 142 114 132
Tip & Tail Rocker
Tekninen

Ominaispiirteet

  1. Freeride
    Shape

    Freeride

    The shape of a freeride ski is designed for use off the piste. Its wider platform provides more flotation in soft and deep snow, while helping the ski remain stable and controlled in variable snow conditions.

  2. Tip & Tail Rocker
    Profiili

    Tip & Tail Rocker

    A Tip & Tail Rocker profile has an earlier-rising tip and tail with camber underfoot. This makes the ski easier to turn and increases versatility in soft and variable snow.

  3. Performance Woodcore
    Ski core

    Performance Woodcore

    Developed to provide more support, precision and stability. This gives the ski a more direct and powerful character, especially at higher speeds and during technical skiing.

  4. Directional
    Ski outline

    Directional

    Features a longer and generally wider tip than tail, with the sidecut positioned further back. This makes the shape clearly focused on forward skiing and provides more support and direction when entering and exiting a turn.

  5. Full Sidewall
    Side wall

    Full Sidewall

    Uses a vertical sidewall along almost the entire length of the ski. This provides direct power transfer to the steel edges and is commonly used on skis where precision, edge grip and support are important.

  6. Titanal
    Core Tech

    Titanal

    Titanal reinforcement adds damping, torsional stiffness and a more composed feel to the ski. This makes the ski feel more precise and stable at higher speeds and on hard snow, although titanal also adds weight.

  7. Keskitaso
    Flex

    Keskitaso

    Offers a good balance between easy flexing and sufficient support. This keeps the ski accessible at a relaxed pace while providing more stability and control as speed and load increase.

  8. Long
    Radius

    Long

    With a radius of 21m @ 186cm, this ski is focused on wider turns and greater stability at higher speeds. Short turns require more input to put the ski further onto its edges and change direction more quickly.

Kokotaulukko

Technical Details Blizzard Rustler 11

Size168174180186192
Tip width(mm)140140140142142
Waist width(mm)112112112114114
Tail width(mm)130130130132132
Radius - Sidecut(m)1617.51920.522
Weight per ski(g)17501820193020702170