Valitse sijaintisi

Fischer RC4 Power TI + RS10 GW 24/25

Tätä tuotetta ei ole varastossa

Tätä tuotetta ei ole tällä hetkellä varastossa tai se on poistunut myynnistä. Ota yhteyttä asiakaspalveluumme muuta vaihtoehtoa tai toimitusarviota varten.
Asiakaspalveluun
Showroom pick code QR

Showroom pick code

Scan with the pick app

Ominaisuudet

Taso

Aloittelija
Hieman edistynyt
Edistynyt
Erittäin edistynyt
Asiantuntija

Luonne

Soft & Playful
←
•
→
Stiff & Aggressive

Käännökset

Short
Medium
Long
Tärkeät tiedot
Kausi 2024-2025
Tasoinen Edistynyt, Erittäin edistynyt, Asiantuntija
Radius 14.5m @ 165cm
Suksien mitat 116-68-100

Lyhyesti

Fischer RC4 Power TI on suorituskykyinen suksi, joka on suunniteltu edistyneille ja kokeneille hiihtäjille, jotka kaipaavat nopeutta, tarkkuutta ja hallintaa rinteessä. Lyhyitä tai pitkiä käännöksiä, RC4 Power TI:llä voit tehdä kaiken. Se loistaa sekä hoidetuilla rinteillä että kovalla lumella, jossa se voi vapauttaa täyden potentiaalinsa. Suhteellisen kapea vyötäröleveys parantaa entisestään sen suorituskykyä kiinteällä lumella, sillä se tarjoaa nopean reunan kiinnittymisen ja reagoinnin reunasta reunaan. Kaiken kaikkiaan RC4 Power TI on loistava suksi edistyneelle hiihtäjälle, joka nauttii rajojensa koettelemisesta kaikkialla vuoristossa.

Yksityiskohtaisesti

Camber
Suksessa on perinteinen esijännitys lähes koko pituudeltaan. Tämän muodon ansiosta suksen on helppo rakentaa painetta käännöksiin, mikä luo hyvän reunapidon. Nykyään lähes kaikissa Camber-suksissa on myös jonkinlainen rokkeri kärjessä, joka parantaa käännöksen käynnistymistä.


Woodcore
Ydin koostuu erityisesti valituista puulajeista, jotka on laminoitu eri koostumuksilla kiinteäksi ytimeksi. Tämä antaa suunnittelijoille mahdollisuuden hallita kaikkia suksen ominaisuuksia.


Titanal
Pääasiassa alumiinista koostuva komposiittimetalli, joka tunnetaan vääntöjäykkyydestään ja kestävyydestään. Titanal-kerroksen lisääminen suksen rakenteeseen lisää nopeusvakautta, lujuutta ja vaimennusta.


Hiili
Hiiltä lisätään suksen ytimen vahvistukseksi. Hiili on kevyttä, vahvaa ja kestävää.


Sivuseinärakenne
PU-kerros, joka tiivistää kerroksellisen suksirakenteen sivulla ja lisää lujuutta. Sivuseinärakenteiset sukset ovat yleensä vakaammat vauhdissa, vilkkaammat ja kestävämmät.


Tämän tuotteen kuvaus on käännetty automaattisesti. Klikkaa tästä näyttääksesi alkuperäisen tekstin.

Tekniset tiedot

Piste 116 68 100
Camber
Tekninen

Ominaispiirteet

  1. Piste
    Shape

    Piste

    The shape of a piste ski is designed for groomed slopes. Its narrower platform allows quick edge-to-edge transitions and precise turn initiation, with a strong focus on grip and control on firm snow.

  2. Camber
    Profiili

    Camber

    A camber profile has traditional camber, with the middle section of the ski raised off the snow when unweighted. This provides a long effective edge, good grip and direct power transfer, especially on hard snow.

  3. Keskitaso
    Flex

    Keskitaso

    Offers a good balance between easy flexing and sufficient support. This keeps the ski accessible at a relaxed pace while providing more stability and control as speed and load increase.

  4. Medium
    Radius

    Medium

    With a radius of 14.5m @ 165cm, this ski offers a good balance between easy turn initiation and stability at speed. It feels predictable in short to medium-length turns and remains stable as the pace increases.

Kokotaulukko

Fischer RC4 Power TI

Size150155160165170175
Tip width(mm)113114115116118119
Waist width(mm)686868686868
Tail width(mm)979899100101102
Radius - Sidecut(m)1313.51414.51515.5
Weight per ski(g)183018301830183018301830