Stock Clearance | Jopa 60% alennus viime kauden suksista, lumilaudoista ja splitlaudoista
Valitse sijaintisi

Kastle ZX100 25/26

699,00 €
419,00 €
+ Ilmainen asennus
Lisää siteet
Luo hiihtopaketti ja hyödy hinnoistamme. Voit määrittää asennustietosi ostoskorissa tai myöhemmin sähköpostitse.
Hiihtosauvat
Lisää sauvat edulliseen pakettihintaan, vähintään 20 % alennuksella normaalihinnasta.
50% alennus Snowcountry Skibagista
Suksipussi on valmistettu erittäin kestävästä ja vedenpitävästä materiaalista, jotta suksesi ovat mahdollisimman hyvin suojassa. Valitse haluamasi koko ja lisää pussi ostoskoriin. Niin kauan kuin varastoa riittää.
check-circle exclamation-circle dots-circle-horizontal
Showroom pick code QR

Showroom pick code

Scan with the pick app

Ominaisuudet

Taso

Aloittelija
Hieman edistynyt
Edistynyt
Erittäin edistynyt
Asiantuntija

Luonne

Soft & Playful
←
•
→
Stiff & Aggressive

Käännökset

Short
Medium
Long

Grip

Low
←
•
→
High

Lumiolosuhteet

Soft
←
•
→
Hard
Tärkeät tiedot
Kausi 2025-2026
Tasoinen Hieman edistynyt, Edistynyt, Erittäin edistynyt
Radius 18m @ 181cm
Suksien mitat 134-100-121

Lyhyesti

Kästle ZX100 on leikkisä ja urheilullinen all-mountain freeride -suksi keskitason ja edistyneen tason hiihtäjille. ZX100 tarjoaa suorituskykyä ja voimaa helposti käsiteltävässä paketissa. ZX100 on täydellinen suksi hiihtäjille, jotka etsivät tasapainoa leikkisyyden ja suorituskyvyn välillä. Suksi tarjoaa kaiken, mitä tarvitset leikkisään ja aktiiviseen hiihtotyyliin missä tahansa maastossa.

Yksityiskohtaisesti

Rocker Camber Rocker
Suksi on helppo kääntää sekä kärjen että hännän nousun ansiosta. Jalan alla olevan camberin ansiosta suksen vyötärö antaa pitoa kovemmallakin lumella. Tämäntyyppisellä profiililla varustettuja suksia hiihdetään mieluiten keskitetystä asennosta...

Suuntaava muoto
Tämän suksen kärki on pehmeämpi kuin häntä. Tämä helpottaa kääntymistä, kun taas jäykempi perä antaa vakautta ja kontrollia käännöksen ohjaamisessa.

Woodcore
Ydin koostuu erityisesti valituista puulajeista, jotka on laminoitu eri koostumuksina kiinteäksi ytimeksi. Tämä antaa suunnittelijoille mahdollisuuden hallita kaikkia suksen ominaisuuksia.

Hollowtech

Ylimääräisen materiaalin jättäminen pois suksen kärjestä on tehnyt Kästlen suksista kevyemmät, vaimennetummat, vakaammat ja paremman reunapidon omaavat sukset.

Sivuseinärakenne
PU-kerros, joka tiivistää kerroksellisen suksirakenteen sivulla ja lisää lujuutta. Sivuseinärakenteiset sukset ovat yleensä vakaammat vauhdissa, vilkkaammat ja kestävämmät.


Tämän tuotteen kuvaus on käännetty automaattisesti. Klikkaa tästä näyttääksesi alkuperäisen tekstin.

Tekniset tiedot

Freeride 134 100 121
Tip & Tail Rocker
Tekninen

Ominaispiirteet

  1. Freeride
    Shape

    Freeride

    The shape of a freeride ski is designed for use off the piste. Its wider platform provides more flotation in soft and deep snow, while helping the ski remain stable and controlled in variable snow conditions.

  2. Tip & Tail Rocker
    Profiili

    Tip & Tail Rocker

    A Tip & Tail Rocker profile has an earlier-rising tip and tail with camber underfoot. This makes the ski easier to turn and increases versatility in soft and variable snow.

  3. Woodcore
    Ski core

    Woodcore

    Provides a natural combination of damping, rebound and support. This gives the ski a predictable and balanced feel in different conditions.

  4. Directional
    Ski outline

    Directional

    Features a longer and generally wider tip than tail, with the sidecut positioned further back. This makes the shape clearly focused on forward skiing and provides more support and direction when entering and exiting a turn.

  5. Hybrid Cap Sidewall
    Side wall

    Hybrid Cap Sidewall

    Combines sidewall and cap construction within the same ski. The sidewall is used where direct power transfer is desired, while the cap construction on other sections can help reduce weight and create a more accessible skiing feel.

  6. Keskitaso
    Flex

    Keskitaso

    Offers a good balance between easy flexing and sufficient support. This keeps the ski accessible at a relaxed pace while providing more stability and control as speed and load increase.

  7. Medium
    Radius

    Medium

    With a radius of 18m @ 181cm, this ski offers a good balance between easy turn initiation and stability at speed. It feels predictable in short to medium-length turns and remains stable as the pace increases.

Kokotaulukko

Technical Specifications Kästle ZX100

ModelKästle ZX100
Size168175181189
Tip width(mm)134134134134
Waist width(mm)100100100100
Tail width(mm)121121121121
Radius - Sidecut(m)14.616.41820.3
Weight per ski(g)1810188519502035