Ladataan...

ZAG Skis Ubac 102 23/24

30%
Vain %1 jäljellä
Alkaen 599,00 € Regular Price 849,95 €
30%
Sisältää ALV:n

Minkä pituinen suksi

Tarvitsemasi suksen pituus riippuu tasostasi, painostasi, pituudestasi, suksityypistäsi ja henkilökohtaisista mieltymyksistäsi.

Alla oleva taulukko on ohje, jonka avulla voit määrittää oikean pituisen suksen suksityypin ja tason mukaan.

Lisätietoja
Suksien mitat 136-102-119
Radius 21.5m @ 184cm

Nopea yleiskatsaus

Tämän tuotteen kuvaus on käännetty automaattisesti. Klikkaa tästä näyttääksesi alkuperäisen tekstin.

ZAG Ubac 102 on kevyt retkisuksi, jossa on poikkeuksellinen freeride-suorituskyky. Ubac 102 on rakennettu tehokkaaksi ja vakaaksi kaikissa lumityypeissä, sillä kohtaat kaikenlaisia olosuhteita suksiretkelläsi, ja 102 mm:n leveys antaa sinulle juuri sen pienen lisän kelluvuutta. Viiden pisteen muoto ja lyhyt säde antavat näille suksille täydellisen yhdistelmän ohjattavuutta ja reunapitoa. Helppo kääntyä vaikeassa maastossa, kelluvat puuterissa ja ovat erittäin vakaat suuremmilla nopeuksilla. ZAG Ubac 102 -sukset ovat tarpeeksi kevyet pitkille retkille, mutta ne hiihtävät kuin todelliset allround-freeridesukset, nämä ovat luotettavat seikkailusukset!

Yksityiskohdat

Rocker Camber Small Rise
Sukset, joiden kärki on rokkeri, keskiosa camber ja häntäosa hieman nouseva, ovat erittäin monipuoliset. Suksi on helppo kääntää, ja jalkaterän alla oleva camber antaa sukselle pitoa kovemmallakin lumella. Häntä on hieman koholla, mutta se ei ole kuin täysi rokkeri. Näin saadaan tasapainoinen yhdistelmä helppoa kääntymistä ja carvingia vakaudesta tinkimättä.


Multi-Radius Shape
Jakomenetelmä, jolla sädettä voidaan vaihdella useilla toisistaan riippumattomilla alueilla suksen varrella. Se mahdollistaa esimerkiksi hyvin lyhyen säteen jalkaterän alla, joka kasvaa päissä ja parantaa suksen sietokykyä vaikeassa lumessa.


Woodcore
Ydin koostuu erityisesti valituista puulajeista, jotka on laminoitu eri koostumuksilla kiinteäksi ytimeksi. Tämä antaa suunnittelijoille mahdollisuuden hallita kaikkia suksen ominaisuuksia.


Hiili
Ytimeen lisätään hiiltä vahvistukseksi. Hiili on kevyttä, vahvaa ja kestävää.


Lasikuitu
Tarjoaa räätälöidyn taipuisuuden ja lisää vääntökestävyyttä ja vakautta.


Half-Cap-rakenne
Sivujen ABS-sivuseinien muotoilu yhdistettynä ZAG:n puolikorkkiseen sandwich-rakenteeseen parantaa suksien kestävyyttä lisäämällä iskunvaimennusta. Puolikorkkirakenne helpottaa myös parempaa voimansiirtoa, mikä parantaa myös pitoa kovemmalla lumella.

ZAG Ubac 102

Size164170176184188
Tip width(mm)133134.5135.5136.5137.5
Waist width(mm)102102102102102
Tail width(mm)118118.5119119.5120
Radius - Sidecut(m)171820.521.522
Weight per ski(g)12901350145015901690