Stock Clearance | Jopa 60% alennus viime kauden suksista, lumilaudoista ja splitlaudoista
Valitse sijaintisi

K2 Snowboards Embassy 24/25

Tätä tuotetta ei ole varastossa

Tätä tuotetta ei ole tällä hetkellä varastossa tai se on poistunut myynnistä. Ota yhteyttä asiakaspalveluumme muuta vaihtoehtoa tai toimitusarviota varten.
Asiakaspalveluun
Showroom pick code QR

Showroom pick code

Scan with the pick app

Ominaisuudet

Luonne

Pehmeä & leikkisä Keskitaso Jäykkä & aggressiivinen

Taso

Aloittelija
Keskitaso
Edistynyt
Hyvin edistynyt
Asiantuntija
Tärkeät tiedot
Kausi 2024-2025
Tyyli All-Mountain, Freeride
Profiili Directional Rocker-Camber-Rocker
Muoto Directional Twin
Laskutuntuma Melko jäykkä & responsiivinen
Lumilaudan ydintyypit Paulownia, Bamboo, Aspen
Lumilaudan kuidut ydin Biax, Full Carbon

Lyhyesti

K2 Embassy on monipuolinen suuntaava all-mountain-lumilauta, joka on suunniteltu ratsastajille, jotka kaipaavat kaikkea backcountry-potkijoista pehmeisiin sivuhyppyihin ja vastavalmistuneisiin rinteisiin. Tässä laudassa yhdistyvät pehmeä, napakka taipuma ja tasapainoinen, ennustettava tuntuma, joka takaa varman käsittelyn syvällä lumella ja pehmeät käännökset. Se on vakaa suurilla nopeuksilla, pitää terän tukevasti kiinni epätasaisessa maastossa ja siinä on juuri oikea kapeneminen saumattomiin, tarkkoihin käännöksiin. Täydellinen ratsastajille, jotka etsivät klassista yleiskäyttöistä lautaa, joka selviytyy kaikista seikkailuista.

Yksityiskohtaisesti

PROFIILI

  • Directional Combination Camber Profile
    Camber-ominaisuuteen perustuva hybridi, jossa on camberia sidosten välissä ja rokkaria, joka kulkee sidoksista kärkeen ja häntään. Camber antaa tarkkuutta ja ponnahdusta; rokkeri antaa kelluvuutta ja ennustettavuutta.


CORE

  • BAP Core
    K2 sekoitti kolmea uusiutuvaa puulajia kootakseen ytimen, joka on vahva, kevyt ja suunniteltu parantamaan vaimennusta ilman muiden materiaalien lisäämistä.


VAHVISTUKSET

  • Triaxial Glass
    Kolmikerroksinen lasikuitumateriaali, joka on kudottu 0°, +45° ja -45° kulmassa.

Lumilaudan keskellä kulkeva, kärjestä häntään kulkeva, koverrettu hiilikuituinen insertti lisää vastetta ja palautumista, mikä mahdollistaa tarkan hallinnan lähestymisissä ja raskaiden temppujen laskeutumisessa, ja lisää snapia jokaiseen ollieen.


BASE

  • Wax Infused Sintered 4001 Base
    Wax-Infused Sintered 4001 -alusta, joka on rakennettu käyttäen markkinoiden kovinta ja nopeinta Crownin Sintered-alustamateriaalia, pitää vahaa pidempään kuin muut Sintered-alustat, mikä takaa pehmeämmän liukumisen, pidempään.


Tämän tuotteen kuvaus on käännetty automaattisesti. Klikkaa tästä näyttääksesi alkuperäisen tekstin.

Tekniset tiedot

Directional Twin
Directional Twin
Directional Rocker-Camber-Rocker
Tekninen

Ominaispiirteet

  1. Directional Rocker-Camber-Rocker
    Profiili

    Directional Rocker-Camber-Rocker

    Directional Rocker-Camber-Rocker - Jalkojen väliin jäävä camber tarjoaa pitoa ja voimaa, kun taas pidempi rocker keulassa parantaa kelluvuutta ja helpottaa käännöksen aloittamista. Lyhyempi rocker perässä tekee laudasta helpommin ohjattavan ja antaa leikkisämmän, anteeksiantavamman ajotuntuman kuin Camber-Rocker-Camber. Tätä profiilia löytyy pääasiassa all-mountain- ja vapaalaskulaudoista.

  2. Directional Twin
    Shape

    Directional Twin

    Suuntapainotteinen twin - Suuntapainotteinen twin yhdistää twinin tutun tuntuman ja suunnatun muodon ominaisuuksia. Lauta on suurelta osin symmetrinen kontaktipisteiden välillä, mutta nokka voi olla pidempi, taipuvuus voi vaihdella tai kiinnitysreiät voivat olla sijoitettu hieman kohti takaosaa. Huolletuilla rinteillä se käyttäytyy pitkälti kuten twin, tarjoten kuitenkin enemmän vakautta ja kelluvuutta rinteiden ulkopuolella. Monipuolinen valinta all-mountain- ja temppulaskuun.

  3. Sintered
    Base Speed

    Sintered

    Sinteröity pohja - Sinteröity pohja on puristettu korkealla paineella ja sillä on huokoinen rakenne, joka imee runsaasti vahaa. Tämä tekee pohjasta nopeamman ja parantaa sen suorituskykyä vaihtelevissa lumiolosuhteissa. Materiaali on kovempaa ja kulutusta kestävämpää kuin ekstrudoitu pohja, mutta se vaatii säännöllistä vahausta ja on vaikeampi korjata. Hyvä valinta kokeneille laskijoille, jotka arvostavat nopeutta ja suorituskykyä.

  4. Melko jäykkä & responsiivinen
    Flex

    Melko jäykkä & responsiivinen

Kokotaulukko

K2 Embassy Sizechart
Board Size (cm) 149152154157157W 159W160162W163165W
Effective Edge (cm)113116118119119122122123125126
Tip Width (cm)28.228.529.029.129.130.329.630.530.831.0
Waist Width (cm)24.124.624.925.225.225.925.526.226.326.4
Tail Width (cm)28.228.529.029.329.330.129.530.430.631.4
Sidecut Radius (m)7.257.507.807.807.807.908.008.108.308.30
Stance (cm)48505353535656585858
Rider Weight (kg)41–73+50–82+54–86+54–86+54–86+59–100+59–100+64–104+64–104+64–104+
Rider Weight (lbs)90–160+110–180+120–190+120–190+120–190+130–220+130–220+140–230+140–230+140–230+