Valitse sijaintisi

Armada Antimatter 88 26/27

549,95 €
499,00 €
+ Ilmainen asennus
Lisää siteet
Luo hiihtopaketti ja hyödy hinnoistamme. Voit määrittää asennustietosi ostoskorissa tai myöhemmin sähköpostitse.
Hiihtosauvat
Lisää sauvat edulliseen pakettihintaan, vähintään 20 % alennuksella normaalihinnasta.
Ilmainen Snowcountry Skibag
Ilmainen suksipussi tämän suksen oston yhteydessä. Niin kauan kuin varastoa riittää.
check-circle exclamation-circle dots-circle-horizontal
Showroom pick code QR

Showroom pick code

Scan with the pick app

Ominaisuudet

Taso

Aloittelija
Hieman edistynyt
Edistynyt
Erittäin edistynyt
Asiantuntija

Luonne

Soft & Playful
←
•
→
Stiff & Aggressive

Käännökset

Short
Medium
Long

Grip

Low
←
•
→
High

Lumiolosuhteet

Soft
←
•
→
Hard
Tärkeät tiedot
Kausi 2026-2027
Tasoinen Edistynyt, Erittäin edistynyt, Asiantuntija
Radius 17m @ 168cm
Suksien mitat 130-88-111

Lyhyesti

Armada AntiMatter 88 on urheilullinen monikäyttösuksi edistyneille hiihtäjille, jotka laskettelevat pääasiassa rinteillä mutta eivät halua rajoittua perinteisille rinteille suunniteltuihin suksiin. Speed Metal Titanal -rakenteen ja modernin muodon yhdistelmän ansiosta suksi tarjoaa runsaasti pitoa, vakautta ja luottamusta kovemmassa vauhdissa, mutta tuntuu silti yllättävän ketterältä ja leikkisältä. AntiMatter 88 on kotonaan kovapintaisilla rinteillä ja tavallisissa lumiolosuhteissa, joissa se kutsuu dynaamisiin käännöksiin ja aktiiviseen laskutyyliin. Jos haet paljon nostetta syvässä lumessa, AntiMatter-sarjan leveämmät mallit sopivat paremmin. Tämä suksi on kehitetty hiihtäjille, jotka haluavat yhdistää voimakkaan suorituskyvyn rinteillä ja nykyaikaisen monikäyttöisyyden.

Yksityiskohtaisesti

Tip rocker -pistesukset

Poplar Core
100 % Poplar-puuydin tekee suksesta vakaan ja ennakoitavan mutta voimakkaan kaikissa lumiolosuhteissa. 

All-mountain Edge 2.1
Vahva teräsreuna sovitettu suksityyppiin. Allmountain 2.1 on lämpökäsitelty teräsreuna, joka tarjoaa täydellisen tasapainon kestävyyden ja suksen tuntuman välillä.

AR100 Sidewall
Koko suksen mittainen sivuseinä 100 % suksesta tarjoaa maksimaalisen vääntöjäykkyyden ja reunapidonnan.


 

Tämän tuotteen kuvaus on käännetty automaattisesti. Klikkaa tästä näyttääksesi alkuperäisen tekstin.

Tekniset tiedot

Piste 130 88 111
Tip & Tail Rocker
Tekninen

Ominaispiirteet

  1. Piste
    Shape

    Piste

    The shape of a piste ski is designed for groomed slopes. Its narrower platform allows quick edge-to-edge transitions and precise turn initiation, with a strong focus on grip and control on firm snow.

  2. Tip & Tail Rocker
    Profiili

    Tip & Tail Rocker

    A Tip & Tail Rocker profile has an earlier-rising tip and tail with camber underfoot. This makes the ski easier to turn and increases versatility in soft and variable snow.

  3. Woodcore
    Ski core

    Woodcore

    Provides a natural combination of damping, rebound and support. This gives the ski a predictable and balanced feel in different conditions.

  4. Directional
    Ski outline

    Directional

    Features a longer and generally wider tip than tail, with the sidecut positioned further back. This makes the shape clearly focused on forward skiing and provides more support and direction when entering and exiting a turn.

  5. Full Sidewall
    Side wall

    Full Sidewall

    Uses a vertical sidewall along almost the entire length of the ski. This provides direct power transfer to the steel edges and is commonly used on skis where precision, edge grip and support are important.

  6. Carbon
    Core Tech

    Carbon

    Lightweight carbon reinforcement can add stiffness and a more direct response without adding much weight. This helps the ski remain light while still providing support, although the exact effect depends strongly on the amount and placement of the carbon.

  7. Keskitaso
    Flex

    Keskitaso

    Offers a good balance between easy flexing and sufficient support. This keeps the ski accessible at a relaxed pace while providing more stability and control as speed and load increase.

  8. Medium
    Radius

    Medium

    With a radius of 17m @ 168cm, this ski offers a good balance between easy turn initiation and stability at speed. It feels predictable in short to medium-length turns and remains stable as the pace increases.

Kokotaulukko

Armada Antimatter 88

Size160168176184
Tip width(mm)128130131132
Waist width(mm)88888888
Tail width(mm)110111112113.4
Radius - Sidecut(m)16.216.717.217.7
Weight per ski(g)1450157516751800