Stock Clearance | Jopa 60% alennus viime kauden suksista, lumilaudoista ja splitlaudoista
Valitse sijaintisi

Dynastar M-Pro 99 W 21/22

Tätä tuotetta ei ole varastossa

Tätä tuotetta ei ole tällä hetkellä varastossa tai se on poistunut myynnistä. Ota yhteyttä asiakaspalveluumme muuta vaihtoehtoa tai toimitusarviota varten.
Asiakaspalveluun
Showroom pick code QR

Showroom pick code

Scan with the pick app

Ominaisuudet

Taso

Aloittelija
Hieman edistynyt
Edistynyt
Erittäin edistynyt
Asiantuntija

Luonne

Soft & Playful
←
•
→
Stiff & Aggressive

Käännökset

Short
Medium
Long
Tärkeät tiedot
Kausi 2021-2022
Tasoinen Edistynyt, Erittäin edistynyt, Asiantuntija
Radius 15m @ 162cm
Suksien mitat 127-99-117

Lyhyesti

Dynastar M-Pro 99 W on nopea ja vakaa freeride-monitoimiskone naisille. Tämä suksi on 99 mm leveä, joten se on erittäin monipuolinen. M-Pro:n uusi rakenne tekee hiihdosta erittäin dynaamisen ja tehokkaan. Puuydin on päällystetty PU:lla lisävaimennuksen aikaansaamiseksi, ja titaanilevy on muotoiltu niin, että se on helppo kääntää voimakkaalla karvauksella. Tämä suksi on parhaimmillaan rouheassa lumessa ja sopii täydellisesti nopeutta rakastaville naisille.

Yksityiskohtaisesti

Rocker Camber Pieni nousu

Sukset, joissa on rokkeri kärjessä, camber keskellä ja pieni nousu perässä, ovat erittäin monipuoliset. Suksi on helppo kääntää, ja jalkaterän alla oleva camber antaa sukselle pitoa kovemmallakin lumella. Häntä on hieman koholla, mutta se ei ole kuin täysi rokkari. Näin saadaan tasapainoinen yhdistelmä helppoa kääntymistä ja carvingia vakaudesta tinkimättä.

Woodcore
Ydin koostuu erityisesti valituista puulajeista, jotka laminoidaan eri koostumuksilla kiinteäksi ytimeksi. Tämä antaa suunnittelijoille mahdollisuuden hallita kaikkia suksen ominaisuuksia.

Titanal
Pääosin alumiinista koostuva komposiittimetalli, joka tunnetaan vääntöjäykkyydestään ja kestävyydestään. Titanal-kerroksen lisääminen suksen rakenteeseen lisää nopeusvakautta, lujuutta ja vaimennusta.

Sivuseinärakenne
PU-kerros, joka sulkee suksen kerroksellisen rakenteen sivusta ja lisää lujuutta. Sivuseinärakenteiset sukset ovat yleensä vakaammat vauhdissa, elinvoimaisemmat ja kestävämmät.

Hybridisuksi

Puusta ja PU:sta valmistettu hybridisuksi. Puuydin antaa lujuutta ja reagointikykyä, kun taas PU antaa vaimennusta.

Tämän tuotteen kuvaus on käännetty automaattisesti. Klikkaa tästä näyttääksesi alkuperäisen tekstin.

Tekniset tiedot

Freeride 127 99 117
Tip & Tail Rocker
Tekninen

Ominaispiirteet

  1. Freeride
    Shape

    Freeride

    The shape of a freeride ski is designed for use off the piste. Its wider platform provides more flotation in soft and deep snow, while helping the ski remain stable and controlled in variable snow conditions.

  2. Tip & Tail Rocker
    Profiili

    Tip & Tail Rocker

    A Tip & Tail Rocker profile has an earlier-rising tip and tail with camber underfoot. This makes the ski easier to turn and increases versatility in soft and variable snow.

  3. Jäykkä
    Flex

    Jäykkä

    Flexes less easily and therefore requires more technique and input from the skier. It provides more support, precision and composure at higher speeds and under heavier loads.

  4. Medium
    Radius

    Medium

    With a radius of 15m @ 162cm, this ski offers a good balance between easy turn initiation and stability at speed. It feels predictable in short to medium-length turns and remains stable as the pace increases.

Kokotaulukko

ModelM-Pro 99 W
Size154162170178
Tip width(mm)125125126127
Waist width(mm)97979899
Tail width(mm)115115116117
Radius - Sidecut(m)13151820
Weight per ski(g)3200340036003800