End Of Season Sale | 10 % Lisäalennus | Koodi: SPRING10
Ladataan...

Salomon QST Echo 106 23/24

30%
Vain %1 jäljellä
Alkaen 549,00 € Regular Price 780,00 €
30%
Sisältää ALV:n

Minkä pituinen suksi

Tarvitsemasi suksen pituus riippuu tasostasi, painostasi, pituudestasi, suksityypistäsi ja henkilökohtaisista mieltymyksistäsi.

Alla oleva taulukko on ohje, jonka avulla voit määrittää oikean pituisen suksen suksityypin ja tason mukaan.

Lisätietoja
Suksien mitat 138-106-125
Radius 18m @ 173cm

Nopea yleiskatsaus

Tämän tuotteen kuvaus on käännetty automaattisesti. Klikkaa tästä näyttääksesi alkuperäisen tekstin.

QST Echo 106 on ikonisen QST-malliston kiertuekohtainen evoluutio. QST Echo 106:ssa yhdistyvät karuba/poppeliydin, superkevyet basalttikuidut ja korkkivaimennin, mikä tekee siitä kevyemmän, eloisamman ja kaikkialle menevän maastohiihdon. Täydellinen valinta pidempiin retkiin tähtääville freerideille.

Yksityiskohdat

Rocker Camber Rocker
Suksi on helppo kääntää sekä kärjen että hännän nousun ansiosta. Jalan alla olevan camberin ansiosta suksen vyötärö antaa pitoa kovemmallakin lumella. Tämäntyyppisellä profiililla varustettuja suksia hiihdetään mieluiten keskitetystä asennosta...

Woodcore
Ydin koostuu erityisesti valituista puulajeista, jotka on laminoitu eri koostumuksilla kiinteäksi ytimeksi. Tämä antaa suunnittelijoille mahdollisuuden hallita kaikkia suksen ominaisuuksia.

Sivuseinän rakenne
PU-kerros, joka tiivistää kerroksellisen suksirakenteen sivulla ja lisää lujuutta. Sivuseinärakenteiset sukset ovat yleensä vakaammat vauhdissa, vilkkaammat ja kestävämmät.

Technical details Salomon QST Echo 106
Size157165173181189
Tip width(mm)136137138139140
Waist width(mm)106106106106106
Tail width(mm)123124125126127
Radius - Sidecut(m)1617181920
Weight per ski(g)15301610170017601940